Czym kierować się, wybierając bank dla firmy?

Przy wybieraniu banku, w którym będziemy prowadzili konto czy pozyskiwali kredyty, firmy muszą kierować się nieco innymi zasadami, niż klienci indywidualni. W pierwszej kolejności trzeba brać pod uwagę czy bank jest pozytywnie oceniany przez przedsiębiorców.
Wybór banku związany jest najczęściej z zakładaniem w nim rachunku bankowego dla firmy. Jednak kierowanie się w takim przypadku jedynie ofertami rachunków firmowych nie jest najlepszym rozwiązaniem. Ważne jest myślenie perspektywiczne. Warto jest wstępnie zastanowić się, z jakich usług zamierzamy w wybieranym banku korzystać. Jeśli wybierzemy bank, w którym konto firmowe będzie prowadzone na bardzo korzystnych warunkach, ale w którym bardzo trudno będzie uzyskać linię kredytową czy kredyt kupiecki, z którego będziemy musieli skorzystać, wówczas wybór okaże się niewłaściwy.

Porównanie usług dodatkowych

Gdy wybiera się bank dla firm warto jest sprawdzić informacje o usługach bankowych i dodatkowych, z których w takim banku można korzystać. Dotyczy to między innymi:

  • usług dostępnych przy posiadaniu rachunku firmowego,
  • kredytów firmowych,
  • ekspresowych linii kredytowych,
  • kanałów kontaktu z klientami.

Sprawdzenie informacji o tym, jakie usługi dodatkowe oraz na jakich warunkach oferuje wybierany przez nas bank pozwala znacznie lepiej ocenić to, czy w wybranym banku będzie można wygodnie korzystać z różnych produktów. Szczególnie nowe firmy na rynku powinny sprawdzić, jak restrykcyjne zasady stosuje bank w stosunku do takich przedsiębiorstw. Trzeba brać pod uwagę, że w wielu bankach okresy, w których takie firmy nie mogą korzystać z określonych produktów finansowych, czy też skorzystanie z nich będzie bardzo utrudnione, są znacznie dłuższe.

Jakość obsługi klientów

Warto przy ocenianiu poszczególnych banków, w których chce się korzystać z podstawowych produktów bankowych dla, poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z opiniami innych przedsiębiorców, czy warunkami, na których oferowane są produkty bankowe. Nawet przy wybieraniu konta firmowego trzeba brać pod uwagę, że jego zmiana w przypadku firmy jest znacznie trudniejsza, niż dla osób prywatnych. Zmiana banku, który prowadzi konto firmowe to nie tylko procedury bankowe, ale konieczność dokonania zmian informacji o rachunku w wielu urzędach. Z tego powodu warto dokonać wyboru takiego banku, w którym będzie można od razu korzystać z rachunku bankowego na zadowalających, optymalnych warunkach.

Możliwość sprawdzenia opinii na temat banków, jakości obsługi klientów za pośrednictwem stron internetowych to sposób na dokonanie oceny standardów, z którymi spotkamy się w wybranym banku. Czas, w którym będą rozwiązywane nasze problemy czy reklamacje ma bardzo duże znaczenie w kontekście wygodnego korzystania z posiadanych produktów bankowych. Tym bardziej obecnie, gdzie obsługa wielu produktów jest w coraz większym stopniu zdalna możliwość szybkiego rozwiązania ewentualnych problemów ma duży wpływ na ocenę jakości obsługi klientów firmowych przez banki.

Sprawdź Bank z najlepszą ofertę dla firm.

Dodaj komentarz