Foliopisy, czym są?

W pracy biurowej markery są bardzo często wykorzystywanym narzędziem. Sklepy i hurtownie oferują nam szeroki asortyment jeżeli chodzi o ich wybór. Jednym z najczęściej wykorzystywanych markerów jest foliopis.

Foliopisy, choć nazwa brzmi tajemniczo, to jeden ze znanych nam rodzajów markerów. Różnią się od innych tym, że można nimi pisać na folii rzutnika, a także na innych powierzchniach/ Używając foliopisu nie trzeba martwić się o uszkodzony sprzęt biurowy. Nie niszczą one rzutnika. Dodatkowo tekst nie ulega szybkiemu wytarciu. Tekst napisany tym specjalnym markerem można zmyć jedynie spirytusem bądź płynem na jego bazie.

Wszystko o foliopisach

Foliopisy to jeden z ulubionych markerów osób pracujących w biurze. Używając go, nie trzeba martwić się o zniszczenie biurowego sprzętu. Są więc one bardzo przydatne podczas spotkań, prezentacji oraz zebrań w pracy. Bez cienia wątpliwości, śmiało można pisać nimi do woli. Markery wykonywane są w różnych kolorach oraz rozmiarach. Nie można narzekać więc na brak różnorodności w tej kwestii. Najczęściej wybieranym jest jednak niebieski, czarny oraz czerwony. Żywe kolory foliopisów jakie oferuje nam rynek pozwalają na precyzyjne kreślenie w czasie pracy. Należy także pamiętać o tym, że foliopisy posiadają końcówki różnej grubości. Dobierać można je w zależności od własnych preferencji.

Decydując się na kupno tych markerów, należy pamiętać o tym, że w większości są one wodoodporne. Sprawia to, że ich treść nie jest tak łatwo zmywalna, jak innych, zwykłych flamastrów. Wodoodporność jest ich ważną cechą ponieważ dzięki temu ich zakres wykorzystania jest większy. Foliopisy są idealnym narzędziem nie tylko do pracy w biurze, ale także w domu.

Dlaczego foliopis może być przydatny?

Nie od dziś wiadomo, że pisanie po szkle czy plastiku to wielka zmora dla dużej ilości osób. Z foliopisem, obawy przed zamazaną treścią odejdą w niepamięć. To właśnie te markery najlepiej nadają się do pisania po takich powierzchniach. Dodatkowo, foliopisy świetnie zdadzą egzamin na porcelanie, folii, a także na płytach CD/DVD.  Wysoka jakość pisaków wynika głównie z dobrego tuszu. Jest on szybkoschnący oraz odporny na działanie promieni słonecznych. Nie rozmazuje się i nie zlewa tekstu w jedność. Pisząc foliopisem nie trzeba obawiać się o niewyraźne litery. Tusze tych markerów charakteryzują się intensywnością barw. Mają wyraziste kontury oraz szeroki wybór kolorów.

Dla zapominalskich osób, koszmarem są markery, które wysychają już po kilku minutach od ich nie zamknięcia. Posiadając foliopis nie trzeba martwić się o takie błahostki. Ten typ markera może być pozostawiony bez zatyczki przez długi czas. Większość producentów zapewnia, że nawet kilka dni. Mimo to, pisak nie zaschnie.

Wybierając foliopis, warto zwrócić uwagę także na jego kolor. To zatyczki umieszczone na obudowie określają kolor tuszu. Taki rodzaj markerów nie wywołuje podrażnień nawet u największych alergików. W większości są one bezzapachowe. Ich poręcznym elementem jest specjalny klips, który służy do zaczepienia. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie ponieważ uniemożliwia zgubienie pisaka. Można przyczepić go do koszuli, paska czy kartki.

Poza klasycznymi markerami , sklepy oferują także te dwustronne. Mają one dwie końcówki, cienkiej oraz średniej grubości. Foliopisy z wodoodpornym tuszem są idealnym narzędziem do pracy w biurze. Umożliwiają pisanie po najbardziej kłopotliwych powierzchniach. Z tym markerem, pisanie po plastiku, metalu, rzutniku czy płytach nie będzie zmorą. Będzie przyjemnością.

Dodaj komentarz