Gdzie trzymać oszczędności? Najlepsze sposoby!

Statystyki i informacje posiadane przez banki mówią wyraźnie, że wielu Polaków zaciąga kredyty, które stanowią dla nich metodę sfinansowania większych wydatków czy też podreperowania budżetu na wypadek nagłej awarii, itp. Okazuje się jednak, że istnieje również sporo osób, które generują nadwyżki finansowe. Są one odkładane po to, aby zabezpieczyć się na wypadek nagłych wydatków, itp. Dzięki regularnemu odkładaniu nawet małych kwot, można sporo zaoszczędzić i zafundować sobie nowy sprzęt AGD, samochód, wakacje, itp.

lokaty, kredyty, konta, Nest Bank

Banki zauważyły rosnące zainteresowanie oszczędzaniem i dlatego posiadają w swoich ofertach nie tylko kredyty, ale również inne produkty finansowe stworzone właśnie z myślą o pomnażaniu oszczędności. Podstawową sprawą jest jednak właściwe planowanie budżetu i określanie kwot przeznaczonych na przyjemności i nagłe wydatki. To właśnie rygorystyczne planowanie umożliwia odkładanie drobnych sum, które po pewnym czasie zmieniają się w znaczne kwoty. Warto więc regularnie oszczędzać z pomocą różnych produktów finansowych.
Giełdy, waluty, inwestycje

Trzymanie oszczędności „w skarpecie” jest złym pomysłem, ponieważ środki finansowe tracą swoją wartość wraz z upływem czasu (inflacja). Warto więc lokować swoje fundusze i je pomnażać, aby zniwelować inflację, a nawet zwiększyć wartość swoich oszczędności. Jedną z metod jest inwestowanie na giełdzie w firmy, które emitują swoje akcje. W ten sposób gracz staje się udziałowcem danej firmy. Sprzedaż akcji w przypadku generowania dobrych zysków, oznacza pomnożenie swoich funduszy. Podobnie można kupować i sprzedawać różne waluty po kursach korzystnych dla siebie. Oczywiście te metody oszczędzania pozwalają na wypracowanie nawet sporych zysków, ale konieczne jest posiadanie wiedzy na temat ekonomii, oszczędzania i skutecznego inwestowania.
Deponowanie pieniędzy w bankach

Regularne oszczędzanie jest też możliwe dzięki korzystaniu z produktów bankowych, takich jak na przykład lokaty. Metoda ta jest świetna przede wszystkim dla osób, którym zależy na skutecznym i bezpiecznym oszczędzaniu. Zyski nie są może zbyt wysokie, ale w zamian za to klient może mieć pewność, że na 100% otrzyma zdeponowane środki i wypracowane odsetki, ponieważ lokaty są zabezpieczane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Warto szukać lokat o dużym oprocentowaniu, które zapewniają wysoki zysk.
Rachunki oszczędnościowe

Inną interesującą opcją jest wybór ofert obejmujących konta bankowe i oszczędnościowe, które są również oprocentowane. W porównaniu z lokatami, oprocentowanie i zysk są mniejsze, ale za to klient ma swobodę w dysponowaniu oszczędzanymi pieniędzmi. Innymi słowy, posiadacz nie traci wypracowanych odsetek w przypadku wypłaty środków. Wiele banków oferuje konta bankowe i oszczędnościowe, więc często można trafić na korzystne promocje oraz oferty specjalne. Warto więc porównywać oferty banków samodzielnie lub skorzystać z internetowych rankingów oraz porównywarek, dzięki którym można szybko znaleźć konta oszczędnościowe albo lokaty dopasowane do własnych wymagań.

Dodaj komentarz