Kiedy warto zakupić przenośny terminal płatniczy?

Od niedawna na rynku transakcji bezgotówkowych pojawiło się rewolucyjne rozwiązanie – mobilny terminal płatniczy. Można go zabrać wszędzie, więc sprawdzi się w przypadku firm działających sezonowo i w terenie, lecz brak kosztów obsługi płatności z pewnością sprawi, że zainteresują się nim także pozostałe przedsiębiorstwa.

Na festiwalu i za skrzyżowaniem

Przenośny terminal płatniczy ma bardzo szerokie zastosowanie i sprawdzi się wszędzie tam, gdzie okablowanie mogłoby stanowić ograniczenie w realizowaniu transakcji bezgotówkowych. Jego zakup zwiększy konkurencyjność mobilnych punktów gastronomicznych oraz niewielkich firm, które największe zyski zawdzięczają działalności sezonowej. Mobilny terminal płatniczy pomoże nam uniknąć kolejek i tym samym obsłużyć większą liczbę osób podczas dużego festiwalu muzycznego lub w trakcie sprzedawania gofrów nad morzem. Umożliwi również usprawnienie obsługi klientów chcących skorzystać z taksówki lub usług świadczonych w prywatnych domach. Przenośny terminal przyda się więc wszystkim kosmetyczkom i fryzjerkom mobilnym, a także prywatnym lekarzom oraz weterynarzom wzywanym do chorych pacjentów.

Mobilny terminal płatniczy będzie również niezastąpiony w branży gastronomicznej i hotelarskiej. Jeżeli prowadzimy restaurację lub pub z ogródkiem letnim, to w ciepłe wieczory liczba klientów może być bardzo duża. Jeśli część z nich postanowi równocześnie zapłacić kartą przy barze, powstaną kolejki, a obsługa nie będzie mogła swobodnie zanosić klientom siedzącym przy stolikach zamówionych potraw. W takich sytuacjach łatwo o zbicie talerzy lub wywołanie niezadowolenia u klientów tłoczących się w długiej kolejce. Wystarczy jednak zastosować mobilny terminal płatniczy, który pozwoli zrealizować transakcję bezpośrednio przy stoliku i uniknąć tych niedogodności.

Rozwiązanie dla oszczędnych

Ogromną zaletą przenośnych terminali są także oszczędności, które możemy dzięki nim uzyskać – i to niezależnie od specyfiki naszej działalności. W przeciwieństwie do tradycyjnych urządzeń umożliwiających przeprowadzanie transakcji bezgotówkowych, nie musimy płacić za transmisję danych lub dzierżawę terminali. Ponosimy jedynie jednorazowy koszt zakupu terminala oraz kilkuprocentowy koszt prowizji naliczanej od każdej transakcji. Mobilny terminal płatniczy pozwala więc zwiększyć wygodę klientów, równocześnie obniżając koszty po stronie przedsiębiorcy.

Dostępność, uniwersalność, wygoda oraz oszczędności – to wszystko sprawia, że mobilne urządzenia płatnicze mogą już niebawem wejść do powszechnego użycia. Jeśli tak się stanie, to korzyści odnotują zarówno klienci ceniący sobie wygodę oraz wysoką jakość obsługi, jak i przedsiębiorcy chcący uniknąć ponoszenia stałych opłat.

Dodaj komentarz