Kierunek zarządzanie międzynarodowe – sprawdź, czego się nauczysz

Jesteś abiturientem liceum lub technikum, a może dopiero zaczynasz szkołę średnią lub też chcesz wrócić do nauki po roku przerwy po maturze? Zastanawiasz się jaki kierunek studiów wybrać? Jak znaleźć po ukończeniu lub w trakcie trwania nauki dobrze płatną pracę tak, aby usamodzielnić się i nie być uzależnionym od portfela rodziców? Chcesz, aby studia były ciekawe, a przede wszystkim przyniosły Ci doświadczenie zarówno praktyczne jak i teoretyczne potrzebne na rynku pracy? Być może zarządzanie międzynarodowe to kierunek właśnie dla Ciebie. Jesteś ciekawy jak wyglądają “od kuchni” takie studia? Czego możesz się nauczyć podczas wykładów? Czy wymagana jest znajomość języków obcych? W tym miejscu z pewnością się tego dowiesz i będziesz w stanie określić czy ten kierunek to coś dla Ciebie czy wręcz przeciwnie.

Czym jest zarządzanie międzynarodowe?

Kiedyś przedsiębiorstwa działały głównie w kraju, w którym powstały. Międzynarodowy rynek nie był aż tak rozwinięty jak obecnie. Wraz z wychodzeniem na przeciw klientom z różnych regionów wzrosła sprzedaż między narodami, dlatego coraz więcej pracodawców poszukuje osób, które znają kulturę i język, który obowiązuje w kraju, z którym firma chce podjąć współpracę. Zarządzanie Międzynarodowe jest to kierunek należący do działu Zarządzania. Specjalizuje się on w kształceniu studentów, którzy w przyszłości chcą zostać na przykład kierownikami czy menadżerami. Osoby, które chcą podjąć takie studia z pewnością powinny znać kilka technik jak zarządzać ludźmi, powinny być władcze, odważne i asertywne. Przyszły student Zarządzania Międzynarodowego powinien orientować się w sprawach związanych z gospodarką, polityką czy międzynarodowymi kulturami. Mile widziana jest także komunikatywna znajomość języków takich jak angielski czy niemiecki, ponieważ aby w pracy wykorzystać swoją wiedzę trzeba będzie się porozumieć zazwyczaj z klientem, który pochodzi z innego kraju. Te dwa języki są jednymi z najpopularniejszych na świecie, więc ich nauka zaowocuje z pewnością w życiu zawodowym.

Czego się nauczysz?

Na zajęciach pogłębisz lub uzupełnisz swoją wiedzę o informacje dotyczące polityki, kultur czy sytuacji ekonomicznej panującej na świecie. Nauczysz się przeprowadzać negocjacje biznesowe tak, abyś zyskał w nich jak najwięcej. Ulepszysz swoje umiejętności komunikacyjne. Ugruntujesz swoją wiedzę związaną z językami obcymi, które są niezbędne podczas współpracy z międzynarodowymi kontrahentami czy firmami. Zdobędziesz doświadczenie teoretyczne jak i praktyczne podczas odbytych staży i praktyk.

Kim możesz zostać po takich studiach?

Ukończenie kierunku jakim jest Zarządzanie Międzynarodowe otworzy Ci wiele ścieżek kariery w kraju i za granicą. Wiedza, którą zdobędziesz podczas studiów z pewnością pomoże Ci znaleźć pracę w zawodach takich jak menadżer, lider, właściciel firmy. Z chęcią przyjmą Cię np. międzynarodowe korporacje i firmy logistyczne.

Więcej: https://www.podyplomowe.ue.wroc.pl/114,819,zarzadzanie_miedzynarodowe.html

Dodaj komentarz