Na co zwrócić uwagę wybierając studia?

Tysiące maturzystów każdego roku staje przed koniecznością wyboru kierunku studiów. Szeroka oferta dostępnych kierunków i uczelni nie ułatwia tego zadania. Jak wybrać właściwy kierunek? Ukończenie jakich studiów daje szanse na otrzymanie wymarzonej pracy? Jeśli chcemy rozpocząć studia, Wrocław jest idealnym miejscem. Jakie opinie mają wrocławskie uczelnie?

Jaką uczelnię i kierunek studiów wybrać, by znaleźć pracę? Studia, Wrocław – duet marzeń!

W wielu współczesnych zawodach o sukcesie decydują zdolności i umiejętności, które może mieć osoba po studiach na każdym kierunku. Trzeba jednak mieć te wymagane kompetencje, a trudno je ocenić, mając 19 lat. Wprawdzie system edukacji nie zawsze jest kompatybilny z rynkiem pracy, nie wszystkie uczelnie nadążają za zmianami. Studia to także dobry czas na to, by poznać siebie. Młody człowiek dojrzewa, zmienia się, staje się dorosły i świadomie decyduje się na to, co chce robić w życiu. Prestiż uczelni i kierunku studiów, który się ukończyło, może pomóc w znalezieniu pracy, ale na pewno nie jest czynnikiem kluczowym. Obecnie coraz mniejsze znaczenie ma to, czy uczelnia była państwowa czy prywatna. Wiele prywatnych uczelni ma tak dobrą renomę, że uważa się je za prestiżowe. Decydując się na daną uczelnią, sprawdźmy, jak wysoko jest w rankingach. Warto dowiedzieć się, kto wykłada na danej uczelni i jaki jest program studiów. Istotne jest także, czy uczelnie współpracują z pracodawcami i czy można liczyć na ich wsparcie przy planowaniu kariery.

Jakie są najpopularniejsze kierunki studiów?

Wśród najpopularniejszych i zapewniających pracę kierunków wymienia się: finanse, informatykę, kierunki inżynieryjne oraz prawo. Wciąż poszukiwani są dobrzy informatycy. Na rynku inżynierów brakuje wysoko wykwalifikowanych specjalistów, więc studia inżynierskie w połączeniu z praktykami w poważnym przedsiębiorstwie, to prawie gwarancja zdobycia dobrej pracy. Prawo to wciąż bardzo prestiżowy kierunek studiów, a ambitny i pracowity prawnik ma szansę na pracę w dobrej kancelarii.

Studia to czas na aktywną naukę. Chcąc znaleźć własną drogę, trzeba odbywać praktyki i staże. Praca będzie satysfakcjonująca, jeśli będzie się ją wykonywać z pasją i zaangażowaniem. Warto więc poświęcić kilka lat na to, by dobrze poznać siebie. Dla maturzysty decydującego się na dalsze kształcenie, nie tylko kierunek studiów, ale także miasto stanowi bardzo istotny wybór. Wrocław od lat cieszy się zaufaniem wśród studentów, gdyż nadano mu nawet miano miasta studentów. Studia, Wrocław – to idealne połączenie, gdyż w tym niezwykłym miejscu można poczuć akademicką atmosferę.

Dlaczego studia, Wrocław i dobra uczelnia to najlepszy zestaw?

W stolicy Dolnego Śląska studiuje blisko 120 tysięcy osób. Jest tu bowiem 36 uczelni wyższych, z których największą popularnością cieszy się Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Wrocławski i Politechnika Wrocławska. Dla absolwentów studiów Wrocław ma wiele ofert pracy składanych przez wciąż rozwijając się firmy. Wrocław daje więc możliwość pracy w największych korporacjach na świecie, gdyż wiele z nich posiada tutaj swoje siedziby. Bezrobocie jest niskie (około 2,8%), więc niemal każdy student może liczyć na zatrudnienie w jednej z wielu sektorów handlu, logistyki, informatyki czy nauk humanistycznych.

Wrocław to najszybciej rozwijające się miasto Dolnego Śląska oraz jeden z największych ośrodków akademickich w kraju. Studia, Wrocław, kariera – tak wygląda przyszłość młodych ludzi, którzy wybiorą to niezwykłe miasto.

Dodaj komentarz