Program księgowy dla biura rachunkowego

Prowadząc własną firmę jesteśmy zmuszeni do prowadzenia księgowości. Wykorzystując odpowiednie programy jesteśmy wstanie kontrolować finanse naszej firmy, lub jeżeli uznamy, że jest to wiedza tajemna i nie do końca wiemy o co w tym wszystkim chodzi przekazujemy to do firmy zewnętrznej. Te z kolei korzystają ze specjalistycznych programów dla biur rachunkowych. Czym się one charakteryzują?

Firma firmie

Prowadząc działalność gospodarczą typu biuro rachunkowe zwykłe program do faktur nie wystarczy do obsługi klientów, czyli innych firm lub osób. Program dla biura rachunkowego to profesjonalne narzędzie pozwalające na kontrolowanie przychodów i rozchodów oraz odpowiednich podatków. Ważne jest, aby taki program zapewniał obsługę kilku firmy. Dzięki temu można w łatwy i przejrzysty sposób kontrolować rozliczenia poszczególnych klientów.

Co jest najważniejsze

Dobry program dla biura rachunkowego powinien pozwalać rozliczać się z fiskusem na podstawie Księgi przychodów i rozchodów lub zryczałtowanym podatkiem dochodowym i rejestru VAT. Jeżeli firmy przekazują do prowadzenie wszystkich finansów, to należy zwrócić uwagę, czy program dla biura rachunkowego, którym się posługujemy, ma możliwość dokupowania odpowiednich modułów. Różne firmy szukają różnych usług z zakresu księgowości. Dobre programy dla biura rachunkowego powinny być zaopatrzone w moduły pozwalające rozliczenie ewidencji przebiegu pojazdów. Nieodzowna częścią składową takich programów jest moduł ewidencji wynagrodzeń pracowniczych, który pozwala również wystawiać PIT-37 dla pracowników.

Sporządzanie deklaracji podatkowej również na innych PIT-ach jest potrzebnym narzędziem w programach dla biura rachunkowego. Dodatkowymi opcjami, ale jakże potrzebnymi, są możliwości pozwalające na generowanie zestawień obrotów i sald za dany okres dla klientów. Również rozliczanie ZUS-u i prowadzenia ewidencji pracowników dla innych podmiotów gospodarczych są ważnymi elementami dobrego programu dla biura rachunkowego. Przejrzysta, intuicyjna szata graficzna programu pozwala w łatwy sposób prowadzenie księgowości kilku firmy czy podmiotom gospodarczym. Ważne jest, aby dobry program dla biura rachunkowego pozawalał na wprowadzanie danych do systemy e-deklaracja. Co umożliwia łatwy i szybki sposób rozliczenie naszych klientów z urzędem skarbowym. Szybkie rozliczenie to jasna i przejrzysta sytuacji finansowa firmy, a czas to pieniądz.

Dodaj komentarz