Studia dla menedżerów jakie warto wybrać?

Jesteś, lub planujesz zostać menedżerem, ale nie wiesz czy masz do tego odpowiednie kwalifikacje? Spróbuj swoich sił na studiach dla menedżerów!  Mimo wysokich cen, gwarantują one uczestnikom ogromną dawkę wiedzy. Przyjrzymy się bliżej, jakie ofert studiów dla menedżerów, możemy znaleźć na rynku.

Studia podyplomowe

Studia podyplomowe są jedną z najbardziej popularnych form powiększania kwalifikacji zawodowych. Decyduje się na nie ogromna ilość osób. Najczęściej, są one bardzo specjalistyczne. Na przykład, cały kierunek może być związany wyłącznie z marketingiem internetowym. Nie jest to tak zaawansowana wiedza i taki prestiż, jak MBA, ale nadal są bardzo dobrze kojarzone przez pracodawców. Szczególnie, że część z nich ma dużo okazji do prowadzenia wykładów na uczelniach wyższych. Studia podyplomowe cieszą się dużym powodzeniem również z powodu ceny. Przedział od 3 do 8 tysięcy złotych jest do przełknięcia dla większości młodych menedżerów. Dodatkowo, studia te trwają zazwyczaj dwa semestry, czyli około jednego roku. Prowadzone są na zasadzie weekendowych zjazdów co dwa, lub trzy tygodnie, więc łatwiej pogodzić je z życiem prywatnym i zawodowym.

Master of Business Administration

Studia MBA, czyli Master of Business Administration, to prestiżowy kierunek dla bardziej doświadczonych osób. Należy spełnić cały szereg wymagań, by być wziętym pod uwagę. Wśród nich, należy wymienić posiadanie dyplomu uczelni wyższej, czy udokumentowane doświadczenie zawodowe (wymagany okres zależy od uczelni). Dodatkowo, na studiach MBA często potrzebna jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego. Duża ilość zajęć prowadzonych jest w tym języku, lub opiera o niego wiele elementów programowych. Studia MBA oferują ogromną dawkę wiedzy, nawet dla tych bardziej doświadczonych menedżerów. Jednakże, należy być bardzo uważnym. Istnieją miejsca, gdzie studia MBA nie cieszą się wysokim wskaźnikiem zadowolenia uczestników. Takie rzeczy trzeba sprawdzać przy każdych studiach, jakie nas interesują. Szczególnie przy tak drogich. Wydanie ponad 20, czy 30 tysięcy na coś, co się kompletnie nie przyda, to domena osób obrzydliwie bogatych, a nie ludzi wprowadzających swoją karierę na wyższy poziom.

Akademie menedżerskie i inne programy

W sieci możemy znaleźć wiele ofert cyklów szkoleń, wykładów płatnych, czy mniej popularnych studiów menedżerskich. Nie musi to być zła alternatywa dla MBA. Szkolenia i kursy oferują o wiele mniejszą ilość wiedzy, jednak mają adekwatną do tego cenę. Dodatkowo, trwają znacznie krócej, niż typowe studia. Przy odrobinie samozaparcia i szczęścia, można ukończyć o wiele więcej szkoleń i nabyć większą wiedzę, przy dużej oszczędności czasu i pieniędzy. Bez wątpienia, można je wykorzystać jako zamiennik dla tradycyjnych studiów. Szczególnie, że wiele z nich gwarantuje oficjalne certyfikaty po zaliczeniu ostatnich egzaminów. Można je spokojnie wykorzystywać podczas aplikacji na wyższe stanowisko, lub do nowej firmy.

Dodaj komentarz