Wariograf – o co mogą Cię zapytać? Sprawdź kilka przykładów pytań podczas badań

Detektyw, Warszawa, wariograf – czy to tajemnicze trio ma coś wspólnego z rzeczywistością? Czy detektyw faktycznie w swojej pracy korzysta z usług firm pracujących z wykrywaczem kłamstw? W telewizji czasami oglądamy seriale, w których dzielni specjaliści korzystają z tego urządzenia, by zmiękczyć sprawcę i zmusić go do złożenia zeznań. Jakie pytanie zadaje się podczas tych badań?

Detektyw, Warszawa i śledztwo. Jak działa wariograf?

Wariograf (wykrywacz kłamstw), czyli urządzenie wykorzystywane przy przeprowadzaniu badań wariograficznych służy do analizowania fizjologicznych reakcji organizmu ludzkiego. Wariograf mierzy zmiany, jakie zachodzą w AUN, czyli autonomicznym układzie nerwowym człowieka, a więc zmiany rytmu serca, temperatura, oddech, potliwość skóry czy zmiany w głosie osoby badanej. Z usług firmy obsługującej takie urządzenie korzysta detektyw. Warszawa, jako duże miasto, bez problemu zaoferuje takie usługi. Podczas badania wariograficznego, kiedy osobie badanej zadawane są pytania, do nerwów z zakończeniem w skórze automatycznie trafią rozkazy, które zmieniają opór elektryczny skóry. Reakcja zostanie zapisana na wykresie urządzenia.

Detektyw, Warszawa i poszukiwanie prawdy. Co się bada na wariografie?

Wiele organizacji na świecie proponuje swoim klientom badanie wariografem, aby ci mogli dowiedzieć się prawdy odnośnie nurtujących ich kwestii. Eksperci, przeprowadzający testy są profesjonalistami i posiadający odpowiednie kwalifikacje poświadczone certyfikatami i zaświadczeniami – twierdzą Detektywi PL. Ekspertów kształcą znane instytucje, między innymi Polski Komitet Badań Wariograficznych, British Polygraph Academy itd. Dobrze przeszkolenie eksperci prawidłowo przeprowadzą test wariografem. Istnieje wiele przewinień, których popełnienie może zostać odkryte w badaniu wariografem. Należą do nich między innymi pranie brudnych pieniędzy, badanie kandydatów do pracy, kwestie bezpieczeństwa i ubezpieczeń, kradzieże, poszukiwanie prawdy, fałszerstwo, morderstwo, badanie historii zatrudnienia kandydata do pracy, spory rodzinne oraz przemoc w rodzinie. Minimalny rezultat to co najmniej 40-60%, jednak czasami badanie może przynieść dokładność nawet do 98%. Jest to możliwe tylko w przypadku przebiegłego i doświadczonego eksperta.

Detektyw, Warszawa, wariograf – o co będą pytać?

Długość badania oraz zadawane pytania zależą od tego, co test ma badać. Zazwyczaj prosty test trwa od 2 do 3 godzin. Jeśli podejrzany jest bardzo uparty, wtedy potrzeba zazwyczaj podzielić badanie na kilka odcinków. W takich przypadkach test może zająć od 4 do 6 godzin. Badanie zazwyczaj zaczyna się od prostego powitania i rozmowy na codzienne tematy, a następnie porusza się temat zadany przez detektywa. Warszawa to duży rynek, więc bez problemu można znaleźć fachowca, który zada pytania pozwalające dociec prawdy. Wprowadzenie ma na celu sprawdzenie, jak reaguje badany, gdy mówi prawdę. Kiedy zacznie kłamać, ekspert będzie to wiedział.

Detektyw, Warszawa, wariograf to trio, które pozwoli znaleźć prawdę w natłoku kłamstw. Warto korzystać z tego typu usług pamiętając, by wybierać tylko doświadczonego fachowca.

Dodaj komentarz